اقامتگاه بوم گردی ماهی بازان لرستان

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹

اقامتگاه بوم گردی ماهی بازان لرستان  در شهرستان خرم آباد، جاده خرم آباد به الشتر، روستای تنگه شبیخون واقع گردیده است. این خانه بومی با قدمت حدود ۸۰ سال پس از مرمت و بازسازی در سال ۱۳۹۶ افتتاح شد و با عنوان اقامتگاه بوم گردی ماهی بازان فعالیت خود را در حوزه بوم گردی آغاز نمود.

اقامتگاه بوم گردی ماهی بازان

اقامتگاه “ماهی بازان” دارای ۱۲ اتاق کاهگلی است و برای حداکثر ۷۰نفر ظرفیت داشته که سرویس خواب آنها بصورت سنتی کفخواب است. ۷ اتاق با نام های: دالیا، مال کی خا، تیارا، ایلدا، ایلماه، چی گل و برگام مستر بوده و دارای سرویس بهداشتی فرنگی و حمام اختصاصی بوده و الباقی اتاق های:سیدا، داگل، اساره و ستین سرویس بهداشتی ایرانی، فرنگی و حمام مشترک در محوطه دارند. هر اتاق یک بالکن اختصاصی داشته که میتوان در آن نشسته و از آب و هوای منطقه لذت ببرند. از ویژه برنامه های این اقامتگاه بوم گردی برای گردشگران عزیز می توان پخش و اجرای موسیقی محلی زنده، طبیعت گردی و گشت و گذار در جاذبه های گردشگری اطراف روستا نظیر کتیبه های باستانی و…را نام برد.

اقامتگاه بوم گردی ماهی بازان

اقامتگاه رستوران داشته که مهمانان میتوانند در آن وعده های غذایی را با هماهنگی قبلی و هزینه جداگانه سفارش دهند. همچنین باربیکیو هم جهت درست کردن کباب تعبیه شده است. در فاصله ۴الی۵دقیقه ای اقامتگاه روستای رباط نمکی، یک روستا بالاتر از تنگ شبیخون بوده که نانوایی و سوپرمارکت داشته و مهمانان میتوانند به آن مراجعه کنند. جاذبه های خرم آباد شامل: قلعه فلک الافلاک،پل شاپوری شکسته،بقعه‌ بابا طاهر،مجموعه توریستی مخمل‌کوه،دریاچه کیو،گرداب سنگی،مناره آجری،آبشار نوژیان،حمام گپ خرم آباد،آسیاب گبری و..میباشند.

اقامتگاه بوم گردی ماهی بازان

از جمله امکانات و خدماتی که اقامتگاه بوم گردی ماهی بازان برای رفاه مسافران گرامی در نظر گرفته می توان به راهنمای تورهای گردشگری، اینترنت و وای فای رایگان، برای راهنمایی گردشگران غیرایرانی، پارکینگ غیرمسقف داخل محوطه اقامتگاه، سفره خانه و سیستم گرمایشی (بخاری نفتی، بخاری برقی و شومینه هیزمی) اشاره کرد. لازم به ذکر است که به دلیل آب و هوای خنک و مطبوع این منطقه در فصل تابستان، نیازی به استفاده از سیستم سرمایشی نمی باشد. هزینه‌ی رزرو اقامت در بوم گردی ماهی بازان در روزهای پر سفر متفاوت است.

اقامتگاه بوم گردی ماهی بازان

نحوه دسترسی به اقامتگاه بوم گردی ماهی بازان لرستان

آدرس : خرم آباد – کیلومتر ۶ جاده خرم آباد – الشتر – روستای تنگ شبیخون – دور برگردون رباط نمکی – به سمت خرم اباد – بعد از رستوران چیتگر – اقامتگاه بومگردی ماهی بازان

اقامتگاه بوم گردی ماهی بازان

           
           


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© 2020: تور لحظه آخری|تور دقیقه ی 90|تور آفردار|تور تخفیف دار | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress