معرفی شهر مشهد

معرفی شهر مشهد

معرفی شهر مشهد
نام(ها): مشهد
تعداد هتل های ثبت شده:
۱۰۵ هتل
جاذبه های گردشگری:
۴۰ جاذبه گردشگری
مشهد یکی از شهرهای بزرگ ایران بعد از تهران است. به دلیل وجود حرم علی بن موسی الرضا علیه‌السلام در سال 1388 به عنوان پایتخت معنوی ایران و همچنین در سال 2017 به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام نیز برگزیده شد. این شهر سالانه پذیرای تعداد بی‌شماری زائر از داخل و خارج کشور است.

مشهد شهری است مدرن دارای فن‌آوری بالا و دارای میراث معماری پرجاذبه در حرم مطهر و همچنین جاذبه‌های تاریخی از جمله آرامگاه خواجه ربیع، آرامگاه فردوسی و جاذبه‌های طبیعی مانند: پارک جنگلی وکیل آباد، نغندر، جاغرق، ییلاقات شاندیز و ییلاق طرقبه است.

موقعیت جغرافیایی شهر مشهد:
شهر مشهد مرکز یکی از پهناورترین استان‌های ایران یعنی خراسان رضوی می‌باشد. مساحت این استان به 313,337 کیلومتر مربع می‌رسد و یکی از بزرگ‌ترین استان‌های ایران می‌باشد.
این شهر از نظر موقعیت جغرافیایی از شمال به جمهوری ترکمنستان و از غرب و جنوب به شهرستان‌های نیشابور و فریمان و از شرق به سرخس محدود است.
شهر مشهد با ارتفاع 1,150 متر در حوزه رودخانه کشف رود بین کوه‌های هزار مسجد و بینالود گسترده شده است. به دلیل وجود گسل‌های فراوان در این منطقه این استان یکی از مناطق زلزله‌خیز در ایران بوده است. آب و هوای این استان در نقاط مختلف متفاوت است اما در مجموع دارای آب و هوایی معتدل و رو به سرد و خشک است. برای اطلاع از آب و هوای مشهد می‌توانید هر روز به این صفحه سر بزنید.
شهرستان مشهد دارای 4 شهر و 5 بخش و 15 دهستان است. این شهرستان دارای جمعیت زیادی است و طبق آخرین سرشماری
جمعیت شهر مشهد بیش از 3 میلیون نفر بوده است.
زبان مردم این شهر فارسی است و بیشتر مردم شهر مسلمان هستند.

مشهد به دلیل شهر زیارتی و مسافرتی از مکان‌های اقامتی و هتل‌های بسیاری برخوردار است که می‌توانید هنگام سفر به این شهر رزرو هتل و محل اقامت خود را به مسافرسلام بسپارید.

همچنین شما می توانید برای رزرو هتل مشهد به لینک مربوطه مراجعه و بهترین پیشنهادات را بررسی کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© 2020: تور لحظه آخری|تور دقیقه ی 90|تور آفردار|تور تخفیف دار | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress